Kontaktinformasjon

Kontakt

Kontaktinformasjon til enheter og personer ved sykehuset.

Postadresse

Lovisenberg Diakonale Sykehus
Postboks 4970 Nydalen
0440 Oslo

Sentralbord

23 22 50 00 - Sentralbordet er bemannet 7-22 på hverdager, 8-22 helg og helligdager.

E-post til sykehuset

post@lds.no 


Kirurgisk klinikk

 
Klinikksjef

Lars Vasli: 
lars.vasli@lds.no

Avd. overlege ØNH 
Hanne Berdal-Sørensen: 
hanne.berdal@lds.no  

Avd. overlege ortopedi
Arild Aamodt
Arild.Aamodt@lds.no

Oversykepleier operasjon 
Marit Glende Johnsen: 
MaritGlende.Johnsen@lds.no

Avdelingsoverlege anestesi
23 22 50 00

Avdelingssykepleier anestesi 
Kjell Arve Johnsen: 
kjellarve.johnsen@lds.no

Poliklinikk
23 22 55 01

Innleggelse øre-nese-hals
23 22 62 53/51

Innleggelse ortopedi
23 22 54 70

Barnepostoperativ
23 22 57 90

Dagkir. post 1 / Postoperativ
23 22 54 40

Post 2
23 22 58 00

Post 10
23 22 59 10

Radiologi timebest.
23 22 56 00

Laboriatoriet
23 22 64 54


Medisinsk klinikk

 
Klinikksjef
 
Hallvard Fanebust: 
92 42 17 70, hafa@lds.no

Avd. overlege 
Bjørn Brandsæter: 
bbran@lds.no

Overvåkning
23 22 57 10

Post 6
23 22 58 50

Post 7
23 22 58 70

Post 8
23 22 59 80

Ekspedisjon
23 22 56 20

Mottakelse
23 22 57 00

Poliklinikk
23 22 57 20

Geriatrisk poliklinikk
23 22 62 00

Hospice Lovisenberg
23 22 51 50

Daglig leder Hospice Lovisenberg
Joran Slaaen: hospice@lds.no 

Hospice Sangen  
Høiensalsgt 72 
2317 Hamar
62 54 20 90, mhospice@i.lds.no

Daglig leder Hospice Sangen  
Bente Sydtangen: besy@lds.no 


TAKO-senteret

 
23 22 59 39, tako@tako.no

Klinikksjef TAKO-senteret
Hilde Nordgarden: 
hilde.nordgarden@lds.no 


Nic Waals Institutt

 
22 02 88 00 

Klinikksjef Nic Waals Institutt

Anne-Stine Meltzer 
22 02 88 41, anne-stine.meltzer@lds.no

Overlege 
Hans Ole Korsgaard: 
22 02 88 00, hansole.korsgaard@lds.no  


Lovisenberg DPS

 
Spångbergveien

22 02 89 00

Hagegt.32
24 07 44 00

Trondhjemsveien
24 07 44 00

Seksjon døgn
24 07 47 00

Klinikksjef 
Andreas Joner: 
ajon@lds.no


Psykiatrisk klinikk

 
22 99 66 00
23 22 60 00

Klinikksjef
Martin Veland
91 15 09 59, mvel@lds.no

Avd. overlege
23 22 60 03


Sykehusapoteket

 
23 22 54 05


Fellestjenester 

 
Leder Fellestjenester
 
Espen Borgersen: 
espen.borgersen@lds.no

Pasientjournalarkiv
23 22 51 32, pasientarkiv@lds.no


Administrasjon

 
23 22 50 20

Adm.direktør 
Lars Erik Flatø: 
lefl@lds.no

Fagdirektør
Bjørn Magne Eggen: 
bmeg@lds.no

Forskningssjef
Anners Lerdal: 
anners.Lerdal@Lds.no

HR-direktør
Lena Gran: 
LVG@LDS.no

Forhandlingsdirektør
Anne Grete Sandbukt: 
annegrete.sandbukt@lds.no

Økonomidirektør
Gaute Jørgensen: 
gauj@lds.no

Kommunikasjonsdirektør 
Tone Hærem: 
98 20 75 12
tone.harem@lds.no

Innkjøpsdirektør
Øyvind Hansen: 
oyvind.hansen@lds.no

Kvalitetssjef
Per Arne Holman: 
perarne.holman@lds.no

Hygienesykepleier
Urszula Agnieszka Jadczak: 
uaj@lds.no

Prestetjenesten
23 22 64 03
post@lds.no Merk: "Prestetjenesten"

Webredaktør 
Johan Stenseth: 
webmaster@lds.no